Форма входу

Світлина "Дня"

Наше опитування

Чого найбільше не вистачає факультету журналістики?
Всього відповідей: 164

Міні-чат

Друзі сайту

Stud-Times Львівські флешмоби

Балакають про:

  • шо слухаємо? (106)
  • дещо для навчання (4)
  • Коли ти востаннє?.. (500)
  • Кого ти підтримуватимеш на президента? (9)
  • І ше одна забавка (127)
  • Статистика


    Ви увійшли як Чужий | Група "Гості"

    Писаки

    мова сучасної молоді - Побалакати

    [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
    • Сторінка 1 з 2
    • 1
    • 2
    • »
    Побалакати » Суспільство » Про українське » мова сучасної молоді (тут треба сказати все що думаєш з того приводу не фільтруючи)
    мова сучасної молоді
    капустаДата: Пт, 14.12.2007, 22:14 | Повідомлення # 1
    писака-асистент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 395
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    отож дядько Сало якось довго нам на парі втирав що сленг то зле і паскудить нашу соловїну.... ну і все в такому дусі про слова паразити. сам він за годину двадцять хвилин приблизно 38 разів каже слово нормально. (я рахувала на протязі пяти пар і вивела середнє арифметичне). а що ти думаєш з того приводу? чи потрібен молодіжний сленг сучасній молоді? і чи такими вже страшними паразитами є слова хавка, кульно, файно... ну ти в курсі)

    зорі- то лише дірки в небі

    мої мрії - це те на що ти ніколи не погодишся

     
    BoraДата: Пт, 14.12.2007, 22:27 | Повідомлення # 2
    писака-відвідувач
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 54
    Репутація: 1 []
    Статус: поза мережею
    Те, що в Сала саме нормальне слово-це "Нормально" ))) і він його часто вживає, звичайно, погоджуюсь. Але загалом, Іван Андрійович класний чувак. Скажіть народ, кому ще з викладачів настільки цікаво є як ти провів тиждень і яку газету прочитав??!! Мабуть, нікому... В нього на парі так погнати можна...
    А на рахунок цього сленгу, то чи потрібний чи не потрібний він нам, відповісти непросто, але уявити без нього нашу сучасну мову "студентів" практично неможливо. Особисто я нічого поганого в цьому не бачу, навпаки вважаю якось класно. Як це не дивно, але такі слова вважаю сам частенько...


    Bora
     
    ВоїнДата: Пт, 14.12.2007, 23:24 | Повідомлення # 3
    писака-балакун
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 105
    Репутація: 4 []
    Статус: поза мережею
    Все є добрим в міру!!! Я не люблю, коли люди через слово матюкаються, це виражає скупість їх мови. Все добре в певній кількості і в певний момент! От і все. Але постійно говорити так, ніби ти крім слів вася, тіпа, карочє, внатурє іт.д. це просто вульгарно і неприємно.
    А Сало старий і до нього вже почіав приходити маразм: він схиблюється на олному - Максимович на іншому, а Дисак ще на чомусь. Винити його не можна, бо це норрррмально!


    Мудрий не скаже, що сталося саме так - він скаже, що так він побачив.
     
    kvitkaДата: Сб, 15.12.2007, 02:25 | Повідомлення # 4
    писака-відвідувач
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 41
    Репутація: 3 []
    Статус: поза мережею
    Quote
    Все є добрим в міру!!! Я не люблю, коли люди через слово матюкаються, це виражає скупість їх мови. Все добре в певній кількості і в певний момент! От і все. Але постійно говорити так, ніби ти крім слів вася, тіпа, карочє, внатурє іт.д. це просто вульгарно і неприємно

    Як на мене, без сленгу та жаргону мова була б суха та якась мертва... Ну, як латинська smile Тим більше, чути якусь унікально-книжно-перфектну мову з уст молоді було б дико. І що найбільше мене довбає, то це прилучання до жаргонів та сленгу слів іншомовного походження. Але менше з тим. Ну от нехай кожен для себе визначить, чи може він перекласти на літературну нормовану мову (із збереженням саме такого "барвистого та кольорового значення") такі слова, як "стьоб, "гон", "пришпил/прикіл", "гопчик", "грьобаний", "заперло", "капець", "кайфово", "фігово", "мене кумарить/криє/харить/гребе...", "тусуватись", "забембало", "задовбало"(та ін. "за..." smile ), "паритись", "облом"...? Це вже настільки вжилось, влилось в кров, що важко від такого сленгу відходити.
    Я вже мовчу про істинно українські перлини: "телепенько", "дурепа", "дурбецело", "йолоп", "падлюка", "бовдур", "файно" (разом з іншими діялектизмами) і т.д. Всього не пригадаю так одразу. Матюки теж іноді доречні (особливо, якщо вони вишукані). Але все, справді, в міру, до місця, статусу і до віку.


    Політавши хоча б раз, твої очі назавжди будуть прикуті до неба... Одного разу там побувавши, ти приречений на все життя за ним сумувати... (Леонардо да Вінчі).

    Повідомлення відредагував kvitka - Сб, 15.12.2007, 02:27
     
    капустаДата: Сб, 15.12.2007, 11:46 | Повідомлення # 5
    писака-асистент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 395
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    до речі про матюки.. матюки - то москальське. в хомо українесів є своя вишукана й соковита лайка.
    ну взяти б до прикладу народне україхньське прощання "я бодай би вам всім заціпило й родина ваша повиздихала".
    українська лайка то круто) колоритно і в етностилі)
    трясця йому)
    навіть у класиків повно таких словечок) от тобі й заохочення до вічного тягнутись)


    зорі- то лише дірки в небі

    мої мрії - це те на що ти ніколи не погодишся

     
    ВоїнДата: Сб, 15.12.2007, 12:40 | Повідомлення # 6
    писака-балакун
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 105
    Репутація: 4 []
    Статус: поза мережею
    Матюки добре, коли тобі зле: ти не тримаєш все у собі: просто вилаявся: на душі стало легше або коли тебе плющити.
    Брудно лаятися не можна при жінках або дітях.
    Ще мене дуже дістає, коли гарна дівчина відкриває бузю, а з її вуст злинають слова, які ти щойно чув від п*яного чоботаря. Це дуже не пасує. Етнічна лайка - теж добре, але, як і кожна лайка, має бути адресована в пустоту.


    Мудрий не скаже, що сталося саме так - він скаже, що так він побачив.
     
    ElvisДата: Сб, 15.12.2007, 22:34 | Повідомлення # 7
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    нинаю, за сленг я найменше переживаю. хай собі Сало говорить що хоче, все одно (як сказав Петрович) до нього вже приходить маразм. мене більше інше хвилює: різні кальки з російської, використання іншомовних слів, коли є прекрасні українські відповідники. як на мене, то реальна проблема. от в цій темі вже було використано: на рахунок замість щодо, на протязі замість протягом і т.д. і ті слова потім переходять в медіа і вже при публічному виступі журналіста залишаються. це вже непрофесіоналізм. а матюки - всього лише рівень культури мови людини. то вже його проблема - чи збирається він його підвищувати. а українські матюки - то вже рівень національної свідомості людини. справді хороша і колоритна українська лайка. щоправда також має мати обмежені сфери вжитку.
    і, взагалі, я за проєкт нового українського правопису тепер.


    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    ВоїнДата: Сб, 15.12.2007, 23:25 | Повідомлення # 8
    писака-балакун
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 105
    Репутація: 4 []
    Статус: поза мережею
    А мені пофіг щодо проекту. Як на мене: тре цей вивчити. А щодо русизмів, то це питання часу.
    І ще: чиста мова є в небагатьох людей у світі. Мова це ж не просто так набір символів - це відображення внутрішнього світу. І не може бути у нас абсолютно чистої мови, адже ніхто не ідеальний.
    Між іншим, російські матюки по-мом, мають свій колорит, а наші свій. Взагалі обожнюю російську мову. Російська і Українська створюють одна одній класний контраст, як грубий бас мужика незграбно співаючого, і ніжний голос співачки, яка мелодійно виспівує ноти...


    Мудрий не скаже, що сталося саме так - він скаже, що так він побачив.
     
    капустаДата: Нд, 16.12.2007, 12:42 | Повідомлення # 9
    писака-асистент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 395
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    щодо проєкту то імхо то погана думка. ми ще старого не знаємо нормально а тут знов щось нове.
    у всьому світі стараються мови якось спростити, в нас же навпаки все щороку ускладнюється.


    зорі- то лише дірки в небі

    мої мрії - це те на що ти ніколи не погодишся

     
    ElvisДата: Нд, 16.12.2007, 14:56 | Повідомлення # 10
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    народ, та ми того правопису толком і не знаємо, через то, що він недосконалий і просто продовжує впроваджувати ті норми, які були введені під утисками російської. по-перше, проєкт повертає автентичність українській, відкидає насильницький вплив інших мов, по-друге, він набагато простіший. мені здається, що проєкт - це правопис справді української мови. я теж спочатку був категорично проти цього проєкту і мене шляки трафляли, коли чув "Европа" чи "авдиторія", але дослідив ту тему (Яценку писав наукову статтю), то зрозумів, що не так то вже й погано - проєкт. по-моєму така мова повертає до національної свідомості. якщо комусь цікаво, то можу закинути корисні лінки по темі.

    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    ВоїнДата: Нд, 16.12.2007, 16:40 | Повідомлення # 11
    писака-балакун
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 105
    Репутація: 4 []
    Статус: поза мережею
    Ага... ща... Мене нервує тільки недосконалість правопису. Тре його спростити, але повністю повертатися ні. До того ж просто взяти так і прийняти... Це неможливо. Крок за кроком, слово за словом, але не відразу. Потроху. На все потрібен час. Поспішати можна тільки в одну маленьку кімнату, куди ходити тре одному.

    Мудрий не скаже, що сталося саме так - він скаже, що так він побачив.
     
    ElvisДата: Нд, 16.12.2007, 16:44 | Повідомлення # 12
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    2 Петрович, і ти ше мені кажеш про загальні фрази?

    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    ВоїнДата: Нд, 16.12.2007, 17:03 | Повідомлення # 13
    писака-балакун
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 105
    Репутація: 4 []
    Статус: поза мережею
    Пф-ф-ф... А кого як не тебе в цьму звинувачувати? Ну, от до чого та репліка?
    Ти знаєш, ти недавно плювався від правопису, а каж що всі мають полюбити. І не просто полюбити - а ще й корстуватися. Ти то ним користуєшся?! Як ти думаєш інші приймуть правопис? Його тре розпіарити - інакше нічого не вийде. У нас стіко народу взагалі не розуміють чому ж їм краще бути ближче до рідного, до України.
    А те, що ти каж: він приближує до нас до нашої етнічності, то це, як бач нікого не переконає. І ніхто його не прийме тому, що тобі він подобається, а тим більше не буде користуватися.


    Мудрий не скаже, що сталося саме так - він скаже, що так він побачив.
     
    Дідько_пелехатийДата: Чт, 10.01.2008, 19:13 | Повідомлення # 14
    писака-відвідувач
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 53
    Репутація: 2 []
    Статус: поза мережею
    Elvis, згідний з тим, що він приближує нас до етнічности і повернути його треба, звичайно ж не так, щоб встати одного ранку і писати по новому, бо зміна мови(хай навіть її невеликих частинок і нюансів) дуже болючий і довгий процес.

    Добавлено (10.01.2008, 19:13)
    ---------------------------------------------
    Воїн, Петрович, не парся бо діло з правописом почалося і рано чи пізно його прийміуть питання коли і в якій редакції. а користуватися доведеться як і тим що зара, просто нема виходу))


    не з'їм, так понадкусую:))
     
    IrzhaДата: Пт, 11.01.2008, 16:46 | Повідомлення # 15
    писака-доцент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 556
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    Сленг в сучасній мові нормальне явище. Нічого погного тому не бачу. Все таки розвиток мови і все таке..
    Сленг вказує на те, шо мова живе і розвивається...


    Смерть Злим Чінгерам і Виробникам Великих Картонних Коробок!
     
    Побалакати » Суспільство » Про українське » мова сучасної молоді (тут треба сказати все що думаєш з того приводу не фільтруючи)
    • Сторінка 1 з 2
    • 1
    • 2
    • »
    Пошук: