Форма входу

Світлина "Дня"

Наше опитування

Чого найбільше не вистачає факультету журналістики?
Всього відповідей: 164

Міні-чат

Друзі сайту

Stud-Times Львівські флешмоби

Балакають про:

  • шо слухаємо? (106)
  • дещо для навчання (4)
  • Коли ти востаннє?.. (500)
  • Кого ти підтримуватимеш на президента? (9)
  • І ше одна забавка (127)
  • Статистика


    Ви увійшли як Чужий | Група "Гості"

    Писаки

    Легенди старого Львова - Сторінка 2 - Побалакати

    [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
    • Сторінка 2 з 2
    • «
    • 1
    • 2
    Побалакати » Інтереси та розваги » Леополіс » Легенди старого Львова (ну можна й нового Львова (якшо хтось такі хоче розповісти))
    Легенди старого Львова
    IrzhaДата: Пн, 17.03.2008, 19:00 | Повідомлення # 16
    писака-доцент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 556
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    SxxxS, я нє.

    Смерть Злим Чінгерам і Виробникам Великих Картонних Коробок!
     
    КавцяДата: Ср, 19.03.2008, 00:53 | Повідомлення # 17
    писака-відвідувач
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 57
    Репутація: 0 []
    Статус: поза мережею
    Є легенда, шо на площі Ринок з*являється привид одного ката, якщо проспівати жартівливу пісеньку про нього, я лиш не пам*ятаю яку cry .

    А ше кажуть, ніби на Високому Замку закопано скарб, який міститься глибоко під землею, та є один день в році, коли він до поверхні землі найближчий...

    А ше мені здається, шо ця тема перетвориться на дискусію між людьми, шо читали "Легенди Львова". Або на перекидання легенд з книжки сюди wink


    Ніколи не давай совісті тебе гризти - нехай помирає з голоду!!!

    Повідомлення відредагував Кавця - Ср, 19.03.2008, 00:54
     
    SxxxSДата: Чт, 20.03.2008, 15:40 | Повідомлення # 18
    писака-новачок
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 4
    Репутація: 1 []
    Статус: поза мережею
    Є багато легенд повязаних з Лисою горою (коло Високого Замку - Mons Calvaria) - там було давне язичницьке капище... З Порохової вежі (коло памятника Федорову) а це не легенда а дійсність у 1649р. шляхтич Зенявський стріляв у Богдана Хмельницького (він їхав по суч.Підвальній)... на щасть не попав - куля пройшла на 1вершок вище голови і збила шапку... Якщо хтось був у Каплиці Трьох святителів коло Успенської церкви то мусить звернути увагу на розписи на підкуполі каплиці - вони цікаво виконані. це сцени зі Старого та Нового Завітів... з тієї сторони де проживали євреї тобто сучасна вулиця Єврейська був єврейський квартал і сцени на православній каплиці були старозавітні - бо ж євреї не визнають Нового Завіту а з тої сторини де проживали русини та поляки розписи були на Новозавітні теми.
    Є ще більше легенд повязаних з євреями у Львові - це і про Золоту Розу, і про Нахмановичів і тд.
    Цікава легенда про Роберта Бандінеллі, Чорну кам*яницю, Івана Підкову але це не легенди а дійсність...

    Добавлено (20.03.2008, 15:40)
    ---------------------------------------------
    Irzha, Там є колона св. Христофора. на її основі якщо уважно придивитися хрест св. Климента - хрест який поєднує і якір і власне хрест. з іншого боку на висоті людської голови намальовано білий хрест. так от,до нього потрібно прикласти долоню і загадати бажання. Але
    бажання повинну бути не для себе а для когось іншого і тоді воно обов*язково збудеться...

    А колихто буде в середині в самому храмі то раджу придивитися до фрески на лівій стіні.....

     
    ляДата: Пт, 21.03.2008, 01:16 | Повідомлення # 19
    модний писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 156
    Репутація: 2 []
    Статус: поза мережею
    Quote (SxxxS)
    А колихто буде в середині в самому храмі то раджу придивитися до фрески на лівій стіні.....

    Вірменська церква моя найулюбленіша! а фреска з похоронною процецією - це просто краса! віє такою містичністю! surprised


    не буду про любов
     
    КавцяДата: Чт, 03.04.2008, 12:35 | Повідомлення # 20
    писака-відвідувач
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 57
    Репутація: 0 []
    Статус: поза мережею
    Про цю фреску. Лиш недавно почула легенду. Там типу один монах оглядається стривожено. За легендою, цей монах якраз і намалював фреску. Кли йшла похоронна процесія, він просто так оглянувся - і побачив душі всіх, шо несли труну, які йшли збоку. А душа монаха-художника єдина з усіх несла свічку... Отак-от. До речі, може то лиш я така, але чогось намальовані душі помітила тільки з другого разу І мені здається, шо мало би бути якесь продовження легенди - хто знає?????????????

    Ніколи не давай совісті тебе гризти - нехай помирає з голоду!!!
     
    Побалакати » Інтереси та розваги » Леополіс » Легенди старого Львова (ну можна й нового Львова (якшо хтось такі хоче розповісти))
    • Сторінка 2 з 2
    • «
    • 1
    • 2
    Пошук: