Форма входу

Світлина "Дня"

Наше опитування

Чого найбільше не вистачає факультету журналістики?
Всього відповідей: 164

Міні-чат

Друзі сайту

Stud-Times Львівські флешмоби

Балакають про:

  • шо слухаємо? (106)
  • дещо для навчання (4)
  • Коли ти востаннє?.. (500)
  • Кого ти підтримуватимеш на президента? (9)
  • І ше одна забавка (127)
  • Статистика


    Ви увійшли як Чужий | Група "Гості"

    Писаки

    Легенди старого Львова - Побалакати

    [ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
    • Сторінка 1 з 2
    • 1
    • 2
    • »
    Побалакати » Інтереси та розваги » Леополіс » Легенди старого Львова (ну можна й нового Львова (якшо хтось такі хоче розповісти))
    Легенди старого Львова
    ElvisДата: Нд, 13.01.2008, 00:30 | Повідомлення # 1
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    про Львів справді багато легенд. багато з них досить цікавих і оригінальних. для початку я розповім одну, але завтра зранку, коли прокинусь, бо зараз йду спати.

    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    IrzhaДата: Нд, 13.01.2008, 00:44 | Повідомлення # 2
    писака-доцент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 556
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    Заінтригував.

    Смерть Злим Чінгерам і Виробникам Великих Картонних Коробок!
     
    ElvisДата: Нд, 13.01.2008, 12:22 | Повідомлення # 3
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    отже, легенда. Колись давно, коли мене ше не було, засудили міські судді одного невинного хлопаку на смерть. Хлопець казав, шо він не винен, але його ніхто не слухав. Міський кат стратив його на Ринку. І всьо - нема хлопа. та невдовзі після його смерті у Львові знайшли справжнього злочинця і також покарали його. Від часу смерті невинного хлопа по коридорах Ратуші почала снувати чорна труна і наводити жах на всіх суддів та райців. ЇЇ і зараз можна зустріти перед заходом сонця в довгих коридорах і кімнатах Ратуші. В недавньому часі ї бачив годинникар, наводячи лад з годинниковим механізмом. Міських суддів так налякала та труна, що перед проголошенням кожного важливого рішення вони самі собі нагадують: Пам'ятай про чорну труну, що ходить цими коридорами. Це означає, що кожен повинен пам'ятати як важливо винести правильне рішення. отакі то пироги...

    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    ElvisДата: Нд, 13.01.2008, 12:38 | Повідомлення # 4
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    тепер легенда з Винничука взята.
    Загублені дукати.
    Цікава історія трапилася з одним грецьким купцем. що привіз до Львова вино.
    На торзі, що відбувався на Ринку, він загубив мішечок золотих дукатів. Йому порадили найняти галайкала, яий буде ходити туди й сюди й кричати, що хто знайде гаман з грішми, то дістане у винагороду 10 дукатів.
    За якийсь час один хлопчина і справді знайшов під возом гаман. Розв'язав його, порахував гроші, і виявилось їх рівно 100. Десять узяв собі, а решту заніс грекові. Але той, діставши свій гаман, відразу пошкодував, що обіцяв таку значну винагороду, і почав обзивати хлопця злодюгою, бо в мішечку, мовляв, було 150 дукатів, а не 100.
    Довелось їм стати перед очі бургомістра. Той вислухав їх, поклав на столі Біблію і сказав:
    - Чиклянетесь ви говорити правду?
    - Так, клянемось, - в один голос проказали вони.
    - Тоді кладіть руку на Святе Письмо і відповідайте. Скільки грошей було в гамані?
    - Рівно 100, - сказав хлопець.
    - Рівно 150, - сказав грек.
    - Ну, що ж, ви поклялись на Біблії, і я не маю жодних підстав не вірити вам. Ви обоє сказали правду. Дайте мені цей гаман, добродію.
    Купець подав гаман, і Зиморович вручив його хлопцеві.
    - Візьми ці гроші, і якщо до вечора ніхто по них не зголоситься, вони твої. А вам, шановний купче, раджу знову найняти галайкала, бо цей гаман не Ваш. У ньому нема тої суми, яку Ви загубили.
    Ошелешений грек не знав, що далі чинити, і впав на коліна перед бурґомістром та почав просити гроші назад. Він признався, що брехав і мало не рвав на собі волосся.
    - Слухайте, добродію, - зупинив його бідкання Зиморович, - ви за свою брехню втратили тільки 100 дукатів. А за ламання клятви дістанете 50 нагаїв на площі. Вибирайте, що ліпше.
    І купець, похнюпившись, мусив вертатись з нічим.
    Отакі в нас мудрі бурґомістри були.


    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    kosikДата: Сб, 19.01.2008, 00:41 | Повідомлення # 5
    зацікавлений писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 30
    Репутація: 0 []
    Статус: поза мережею
    де ти таскаєш такі старі і не цікаві легенди???? sad

    Не кажи мені, що робити - і я не скажу куди тобі йти!!!
     
    lyanochkaДата: Сб, 19.01.2008, 02:02 | Повідомлення # 6
    модний писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 188
    Репутація: 8 []
    Статус: поза мережею
    про дукати мені сподобалось...дуже часто женемось за чимось великим, а втрачаємо ще більше.... філософствувати о другій ночі так романтично...

    Серце моє, чуєш, не спи!...
     
    ElvisДата: Сб, 19.01.2008, 11:31 | Повідомлення # 7
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    kosik, хочеш написати кращі? вперед. я сам не проти почитати, якшо вони будуть цікавіші.

    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    капустаДата: Сб, 19.01.2008, 12:30 | Повідомлення # 8
    писака-асистент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 395
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    останні байки вумних вуйків архейологів переплюнули всіх казкарів в тому числі й Сашка Лірника)
    коротше попустили Данила з коня до землі і сказали шо наше славне місто існувало ше до того як він тут приперся. типу воно існує яко поселення там чи не перших етнічно сформованих хомоукраїнесів ше з початку формування К.Р. і шо тут ше язичники кашу варили як Кий нам столицю будував. а добратись тут нікт не міг бо ліси навколо були. і ше казали шо в районі Знесіння досі є капища тих наших любих предків.
    ходила я їх якось шукати.....ага.. знайшла банду в дупу пяних гопів... ото тепер не ходжу....
    то тут зовсім не вписується в вашу шмаркато романтично слиняву тему про легенди, але з того тоже може вдатись не зла така байка.... так шо не судіть хореньких на голову строго і створіть собі легенду)


    зорі- то лише дірки в небі

    мої мрії - це те на що ти ніколи не погодишся

     
    IrzhaДата: Сб, 19.01.2008, 22:48 | Повідомлення # 9
    писака-доцент
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 556
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    капуста, нє. Сашка Лірника в тому плані не переплюнути, бо він, шо хочеш за правду розкаже і я його за те дуже люблю (не люблю тільки, коли він починає матюкатися. Але то вже його справи.) А про створити собі легенду, то ти правду кажеш. Бо "хто як не ми, коли як не тепер"?

    Смерть Злим Чінгерам і Виробникам Великих Картонних Коробок!
     
    kosikДата: Нд, 20.01.2008, 22:37 | Повідомлення # 10
    зацікавлений писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 30
    Репутація: 0 []
    Статус: поза мережею
    А плагіат можна???????????????? smile

    Добавлено (20.01.2008, 22:36)
    ---------------------------------------------
    Доречі!забув сказати, що не цікава лише перша, бо дуже поширена і більшість її знають!!!А друга може жити, хоч теж поширена, однак менше!!! tongue

    Добавлено (20.01.2008, 22:36)
    ---------------------------------------------
    Доречі!забув сказати, що не цікава лише перша, бо дуже поширена і більшість її знають!!!А друга може жити, хоч теж поширена, однак менше!!! tongue

    Добавлено (20.01.2008, 22:37)
    ---------------------------------------------
    А плагіат можна???????????????? smile


    Не кажи мені, що робити - і я не скажу куди тобі йти!!!
     
    ElvisДата: Нд, 20.01.2008, 23:27 | Повідомлення # 11
    Admin
    Група: Адміни
    Повідомлень: 433
    Репутація: 6 []
    Статус: поза мережею
    а чо ти сам себе плагіатиш? по два рази повідомлення кидаєш? ну попробуй плагіат. ми тут оціним. а ти хоч непоширені? ну я пошукаю непоширені. може шось цікаве знайду. я от наприклад другу раніше взагалі не чув.

    Elvis forever
    На світі є дві нескінченні речі: людська тупість і Всесвіт. Щодо другої я сумніваюсь - А. Ейнштейн.
     
    prostofajnaДата: Пн, 21.01.2008, 11:39 | Повідомлення # 12
    модний писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 150
    Репутація: 1 []
    Статус: поза мережею
    хто хоче можу дати почитати книжку про легенда нашого міста
     
    kosikДата: Пн, 21.01.2008, 12:07 | Повідомлення # 13
    зацікавлений писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 30
    Репутація: 0 []
    Статус: поза мережею
    Я теж маю пару книг про легенди Львова, кому цікаво можу також дати!!!Доречі, Elvis, у факультетській газеті МОЖУ є сучасні легенди про Львів та все що з ним повязано, також про студ. життя... Почитай - думаю тобі сподобається! cool

    Добавлено (21.01.2008, 12:07)
    ---------------------------------------------
    Я теж маю пару книг про легенди Львова, кому цікаво можу також дати!!!Доречі, Elvis, у факультетській газеті МОЖУ є сучасні легенди про Львів та все що з ним повязано, також про студ. життя... Почитай - думаю тобі сподобається! cool


    Не кажи мені, що робити - і я не скажу куди тобі йти!!!
     
    lyanochkaДата: Сб, 16.02.2008, 11:38 | Повідомлення # 14
    модний писака
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 188
    Репутація: 8 []
    Статус: поза мережею
    легенда про Вірменку)

    Ви ніколи не помічали, що у внутрішньому дворику Вірменської церкви умощені особливі плити, бо на кожній з них щось пише? Отже, за легендою, якщо люди своїм взуттям струть ці всі надписи з плит, душі похованих там підуть із чистилища в рай...

    легенда про Польську Катетдру

    Колись давно коли татари вирішили взяти Львів... Була битва за стінами, а татари періодично обстрілювали місто. Звичайні люди поховались в в цій самій катедрі і молились... Якщо вірити воїнам що стояли ззовні, всі ядра що попадали в катедру просто відбивались, як ябком об асфальт... Але коли татарів майже було розгромлено радісні люди вийшли і почали радуватись (вижили, як не як)... і останнє ядро попало в самі верхівку катедри, яка чуть не завалилась... Це ядро потім витягнули і навіть зараз, якщо уважно подивитись по стінам, то можна побачити те саме ядро на ланцюгу повішене на стіні цеї катедри...( то тре дивитись з боку пл .Ринок).


    Серце моє, чуєш, не спи!...
     
    SxxxSДата: Нд, 16.03.2008, 14:41 | Повідомлення # 15
    писака-новачок
    Група: Користувачі
    Повідомлень: 4
    Репутація: 1 []
    Статус: поза мережею
    Хто знає легенду про св.Христофора? і фрески в вірменській церкві?...
     
    Побалакати » Інтереси та розваги » Леополіс » Легенди старого Львова (ну можна й нового Львова (якшо хтось такі хоче розповісти))
    • Сторінка 1 з 2
    • 1
    • 2
    • »
    Пошук: